دوست، تقدیر گریزناپذیر ما نیست!دوست، تقدیر گریزناپذیر ما نیست. برادر، خواهر، پسرخاله و دختر عمو نیست که آش کشک خاله باشد.

دوستی انتخاب است. انتخابی دو طرفه که حد و مرز و نوع آن به وسیله همان دو نفری که این انتخاب را کرده اند، تعریف می شود.

با دوستانمان میتوانیم از همه چیز حرف بزنیم و مهم تر آنکه می توانیم از هیچ چیز حرف نزنیم و سکوت کنیم.

با دوستانمان میتوانیم درد دل کنیم و مهم تر آنکه می شود درد دل هم نکرد و بدانیم که می داند.

 از دوستانمان می توانیم پول قرض بگیریم و اگر مدتی بعد او پول خواست و نداشتیم با خیال راحت بگوییم نداریم و اگر مدتی بعدتر دوباره پول احتیاج داشتیم و او داشت دوباره قرض بگیریم.

با دوستانمان میتوانیم بگوییم: امشب بیا خونه ما دلم گرفته و اگر شبی دیگر زنگ زد و خواست به خانه مان بیاید و حوصله نداشتیم بگوییم : امشب نیا حوصله ندارم.

با دوستانمان می توانیم بخندیم، می توانیم گریه کنیم، می توانیم رستوران برویم و غذا بخوریم، می توانیم بی غذا بمانیم و گرسنگی بکشیم، می توانیم شادی کنیم، می توانیم غمگین شویم، میتوانیم دعوا کنیم. می توانیم در عروسی خواهر و برادرش لباس های خوبمان را بپوشیم و فکر کنیم عروسی خواهر و برادر خودمان است و اگر عزیزی ازعزیزان دوستانمان مرد، لباس سیاه بپوشیم و خودمان را صاحب عزا بدانیم.

با دوستانمان میتوانیم قدم بزنیم، می توانیم نصف شب زنگ بزنیم و بگوییم : پاشو بیا اینجا و اگر دوستمان پرسید چی شده؟ بگوییم : حرف نزن فقط بیا و وقتی دوستمان بی هیچ حرفی آمد خیالمان راحت باشد که در این دنیا تنها نیستیم.

با دوستانمان می توانیم حرف نزنیم، کاری نکنیم، جایی نرویم و فقط از اینکه هستند خوشحال و خوشبخت باشیم.

 


/ 18 نظر / 106 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک خواننده

سلام کم بیش مطالب وبلاگتون رو خوندم ولذت بردم یه پیشنهاد دارم حاظر به تبادل لینک با من هستی

نی

الهی اگر خیر خواه را دوست گویند و بد خواه را دشمن، دوستان را روش دوستی بیاموز وَدشمنان را دوستی بیاموز.الهی نامه ی میثم رضائی تبریزی.

ح م

دوست کسیه که انرژی مثیت بده کار زشت انرژی منفی دادنه

روزرخ

سلام عکسی نشان دهنده همنشینی دخترجوان درکنار نجیب ترین حیوان دنیایعنی اسب نشان معصوم بودن این دومخلوق شگفت انگیز خدامی باشدچون یه جوری درجامعه امروزی موردتحقیرقرارگرفته امیدوارم روزی بیاد که هویت اصلیشان رابدست اورند

...

سلام این پیام امروز تو وبلاگم اومد منم بهش عمل کردم.. بخونش این پیام مال من نیست ولی بخونش: تو رو به امام زمان قسم می دم این پیام رو بخون.دختری از خوزستانم که پزشکان از علاجم نا امید شدند.شبی خواب حضرت زینب (س)را دیدم در گلوم اب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به بیست نفر بگم. این پیام به دست کارمندی افتاد اعتقاد نداشت کارشو از دست داد.مرد دیگری اعتقاد داشت 20 میلیون به دست اورد. به دست کس دیگری رسید عمل نکرد پسرشو را از دست داد.اگه به حضرت زینب اعتقاد داری این پیامو واسه 20 نفر بفرست............ 20 روز دیگه منتظر معجزه باش

soroush

vaghean tasir gozar bud mamnun

سارا

خیلی خیلی ممنون بازم بتون سر میزنم

دوست

خدا یه یه دوست خوب به من داده خیلی حس خوبیه خیلییییییییی مرسی از مطلب قشنگت واقعا دوستی تا نداره

NFN

سلام اگه دوست واقعی پیذا کردی ،سلام مارو بهش برسون[تایید]

میترا

پسر پولدار میخام 09013283770